Su kaçak belirtileri nelerdir?

14 Mayıs 2024 Yazarı Mert Yapı Su Kaçak Tespit Uzmanı 0

Herkes işyerleri veya evlerinde su faturalarıyla ilgili problemler yaşamıştır. Aslında problemi yaratan şey su faturasının bu kadar nasıl yüksek gelebileceğini anlamayışımız. Kimi ev sahipleri veya kiracılar kullanıldığını düşünerek umursamamakta böyle bir durumla karşılaştıklarında. Fakat belirtmek isteriz ki kabarık su faturası sorunuz kullanımla alakalı olmayıp su kaçak belirtileri arasında sayılabilmektedir. Ofisleriniz veya evlerinizde sonradan meydana çıkacak bir su sızıntısını eşyalarınıza veya oturum alanlarınıza zarar vermesini istemezsiniz.

Su kaçaklarınızın sizler için bulunmadığı vakit veya daha sonrası ortaya çıkması zarar verebileceğinden bahsettik. Açıklayacak olursak iyice, örneğin duvarlarınızda nemlenme yapabilir ortamdaki eşyalara zarar verebilir, rutubet eşyalarınıza verebileceği zararı önemsemeye de bilirsiniz belki daha da önemlisi sağlığınıza da zarar getirebilir bu durum. Oluşan rutubetli havayı solumayı hiçbir surette istemeyiz. Duvarlarınızda küflenmeler de olabilmektedir ve duvarlarınızı tekrardan yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu konuda ki hassasiyetin önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Mert Yapı her nerde olursa olsun su kaçak problemlerinizi eliyle koymuşçasına bulabilmekte ve onarım işlemlerini titizlik ve size iş çıkarmayacak derecede ufak bir bölgesel kırma işlemiyle bu işi halletmektedir. Ankara firması olarak yıllardır Ankaralılara hizmet vermekte olup sağlamlaştırdığımız kalite politikamız ve müşteri memnuniyeti politikamız ile uzun süredir hizmet vermekteyiz ve daha uzun yıllar hizmet vereceğiz.

Yukarda bahsettiğimiz durumlara ek olarak atık su kaçağı var ise su faturanızla ilgili herhangi bir değerlendirme yapamayız. Burada yapacağımız şey temiz su tesisatımızda olabilecek bir kaçağın süreklilik arz edeceğini bilmektir. Gider borularında meydana gelen kaçakların tesisat dışına su sızdırması genelde gider suyu için sifon veya muslukların çalışmasıyla gider borularına su gitmesiyle meydana gelecektir. Yapmış olduğumuz bir çok kaçak bulma işlemlerimiz son teknoloji aletler ve cihazlarla sağlandığı için firmamız için su kaçağı bulmak son derece kolay. Tesisatlarımızda bulunan kaçakların önceden tespit edilmesi adına bakım ve onarımlarının yapılması bizim açımızda da sizin açınızdan da işlemleri daha kolaylaştırır. Şöyle ki evinizin tesisatının bakımlarını yaptığımız esnada keşfettiğimiz bir kaçak veya ilerde sorun olabilecek giderlerinizdeki bir kaçak durumunu görmüş olup anın da çözüme kavuşturup sizlerin de kaçak sonucu sizin hem maddi hem de manevi zarar görmesini engellemiş oluruz.

Gider borularında kaçak oluşumları giderlerimizin içine attığımız  metaller ya da sert cisimlerin borulara zarar vermesi sonucuyla meydana çıkabilmektedir. Kameralı görüntüleme cihazımız ile boru içerisindeki krırıkları, çatlakları veya patlakları rahatlıkla görebilmekteyiz. Tabi her zaman için kaçakların oluşma sebebi sandığımız gibi sert cisimlerden oluşmayabiliyor. İnşaatın yapım aşamasında dikkatsizlik sonucu veya boruların bağlantıların da meydana gelen bir yanlış yapım sonucunda ileriki zamanlarda karşımıza su sızıntıları olarak çıkabilmektedir. Atık su arızası bildirimlerinizi uzman ekibimiz hemen talebinizin alınmasıyla birlikte gidermek için sizlere ulaşmaktadır. Uzmanlaşmış olan kadromuz ve sahip olduğumuz cihazlar ile su kaçağınızı bulmamız çok kısa bir zaman alıyor ve tamiratının gerçekleştirilmesi ile sizleri tekrardan huzurlu olduğunuz mutlu olduğunuz ortama kavuşturuyoruz.