Plastik boru su sızıntısı tespiti

14 Mayıs 2024 Yazarı Mert Yapı Su Kaçak Tespit Uzmanı 0

Binalarımızın eskimesiyle, tesisatlarımızın da aynı derecede eskimesiyle zamanla deforme olan kısımları zamanla kırılmaya çatlamaya başlar ve kaçaklar halinde suları sızdırmaya başlar artık bu sızıntılar nerde ne şekil ne kadar büyük olur tahmin edilemeyip ortaya böyle bir durumun çıkması beklenir genelde. Aslında kendimizden yola çıkarak düşünecek olursak bir ağrımız olmadığı sürece gidip kontrollerimizi veya herhangi bir sorunumuz var mı diye asla doktora gitmeyiz ta ki ağrımız başlayıp bizi rahatsız edene kadar. Bu durumlar olduğunda bazen geç kalınmış olabilip bizlerin daha çok canını sıkabiliyor gelinen son durum. Tesisat sistemlerimizin de aslında bakımlarının yapılmış olması gerekir işimizi şansa bırakmamak aslında en iyi yollardan biridir. Bina içi su kaçakları bizlere sıkıntılar çıkarabilecek büyüklükte olabilmekte eğer önlemlerini almamışsak ve umursamazlık yapmışsak.

Plastik boru su sızıntısı binalarımızda veya ev, ofis tesisat sistemlerinin bulunduğu yerlerde meydana gelebilmektedir. Her ne kadar biz bu borulara elle müdahale etmemiş olsak da bazı sebeplerden ötürü borular deformasyona uğrayabiliyor ya da atmış olduğumuz bazı cisimler ki zarar vereceğini bilmediğimiz bazı cisimler de bu tip kırılmalara sebebiyet verebilmektedir. Böyle olunca su kaçaklarından kaçmamız imkânsız duruma gelmektedir. Plastik su borusu çatlaması oluşumları genellikle bu sebepten olup binaların yapım aşamasında boruları takan ustaların borulara zarar verebilmesi durumda ve kimseye bir şey demeden tekrar işlerine devam etmesi de problem kaynağı olabilmektedir. Eğer ki bina sakinleri şanslı ise tesisat denendiği zaman bu çatlaklar veya kırılmalar ortaya çıkıp sıkıntılı yer düzeltilir. Şanslı değiller ise bu oturum esnasında bir gün illaki patlak verecektir. Görüldüğü üzere işimizi şansa bırakmak bizleri düşünsel olarak da yormaktadır.

Plastik borularda patlak yerleri bulabilmek için öncelikle tespit işlemi gereklidir. Yani kaçağınızın yeri noktasal olarak tespit edilir. Firmamız sahip olduğu teknolojik ekipmanlar sayesinde tam tespit yapabilmektedir. Kaçaklarınızın yerleri tam olarak nasıl tespit edilir? Cihazlarımızın özellikleri sayesinde örneğin akustik dinleme, termal kameralar ile izleme veya kameralı görüntüleme ile gider tesisatlarınızda bulunabilecek her türlü çatlak, patlak veya kırık bulunabilmektedir. Cihazlarımızın kullanımı ile ilgili her türlü eğitimi almış uzman ekibimiz sizlere herhangi bir sorun üretmeden başarıyla su kaçaklarınızı tespit etmekte ve tesisatınızın onarımını gerçekleştirmektedir.

Plastik boruda kaçak sorunlarınızı Mert Yapı olarak yukarda basitçe anlattığımız şekilde çözümlemekteyiz. Sizlerin sadece yapması gereken almak istediğiniz hizmet bildirimini bize bildirmeniz. Hizmet bildiriminden kastımız yaşadığınız tesisat sorunları ile alakalı problemler örneğin duvarda ıslanma gördünüz su kaçağı olabilir bir başka örnek bakım yaptırmak istersiniz herhangi bir sorun var mı yok mu bunu görmek istersiniz gibi konularda bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşarak tesisat sorunlarınızı bildirmenizdir. Uzman çalışanlarımız tespit maksadıyla sizlere hemen ulaşacaktır. Ankarada bulunan merkezimiz konum olarak Ankarada bulunan çoğu yere yarım saat mesafededir.