Atık su borularında su kaçağı çözümü

14 Mayıs 2024 Yazarı Mert Yapı Su Kaçak Tespit Uzmanı 0

Sıhhi tesisat ile ilgili giriş yaptığımızda gider borularınızın ve temiz su tesisatınızın olduğundan ve bunların en sağlıklı biçimde yani birbirlerinden bağımsız olarak gitmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Atık sularınızın olduğu yerlerde(sadece banyo gelememeli aklımıza mutfağımız varsa ebeveyn banyosu, tuvaletler gelmeli buralarda gider boruları bulunmaktadır. Temiz su tesisatlarımızda olduğu gibi gider tesisatlarımızda da istenmedik biçim kaçaklarımız olabilmekte ve sizleri rahatsız edebilmektedir bu durum.  İlk başta gider borularımızdaki bu kaçağı anlamamız zor olmakta ve gider borularındaki pis suyun dairenize inmesi başka bir sorun olmaktadır. Atık su borularında su kaçağı dediğimiz gibi temiz suya nazaran pis ve temiz su kaçağı sanılabilmektedir.

Atık su kaçağı bulma işlemlerimizi de diğer temiz su kaçaklarını bulduğumuz gibi yine kullandığımız cihazlarımızla yapmaktayız. Gider borularının çapı temiz suya basınç. Gerektirmeyeceği için geniştir. İçerde olabilecek her türlü kaçak, kırık, çatlama görülebilmektedir cihazlarımız aracılığıyla. Kullanmakta olduğumuz cihazlar kameralı sistemler olup cihazımızın uç kısmında bulunan kameralı susta ile nerede kaçak olduğunu rahatlıkla bulabilmekteyiz. Kameramızla gider kaçaklarını yakalamak veya görmek artık kırma, dökme işlemlerini bitirmiş olup insanları evleri veya işyerlerinde ayrıca duvar veya fayans döküntüleriyle uğraştırmamaktadır. Onarım işlemlerimiz esnasında yeteri kadar büyüklükte bölgede bir kırma işlemimiz oluyor fakat bu da küçük çapta, önemsenmeyecek bir kırma işlemidir.

Atık su gider tesisatında kaçağın belirtisi olarak evimizi ele alalım. Bu durumu anlamak veya atık su giderlerinde kaçak var demek kolay bir iş olmamaktadır. Neden diyecek olursanız açıklıyayım. Atık su borularımızda meydana gelen bir kaçak betondan ve sizin tavan duvarlarınızdan süzülerek aşağı inmekte ve sizlere sanki temiz suymuş görünmektedir. Taktir edersiniz ki o kadar süzülme aşamasıdan sonra su temizmiş gibi görünebilmesi normaldir. Bunu anlayabilmek dediğimiz gibi zordur. Üst komşunuzdan su sürekli bir şekilde akmıyorsa yani temiz su tesisatımızın içerisinde su sürekli bulunur buralarda bulunan su da sürekli olarak akmak ister işte komşunuz her tuvaleti veya lavaboları kullandığında sizin duvarlarınız ıslanıyor ise veya alt kata su sızması var ise ozaman giderlerinizde herhangi bir kaçak bulunuyor demektir.  Bu konuda firmamız her zaman hem temiz su hem de gider tesisatınızda bulunan su kaçaklarınızı tespit edip hızlı bir şekilde çözüme kavuşturur. Gider borularının daha sıkıntılı olması derinlemesine bir çalışma ve titiz bir çalışma gerektireceği için yardım almanız bizim tarafımızdan tavsiye edilmektedir.

Yukarda bahsettiğimiz problemlerinizin çözümü için bizlere servis veya hizmet talebinde bulunmanız yeterli Ankara içerisinde ulaşım sıkıntısı olmayan konumumuzda her yere maksimum 30 dakikalık bir mesafede bulunmaktayız. Hemen dairenize ya da ofisinizdeki sorunu çözmek gelen arkadaşlarımız sorunlu olan bölgede çalışmalarına başlayıp gider borularında kaçak olan yeri veya yerleri kameralı tespit cihazlarımız sayesinde bulurlar ve sağlam bir şekilde tamir ettikten sonra sıkıntısız bir şekilde kullanım diler. Yaptığımız her kaçak tamiri olsun tespiti olsun her işlemin arkasındayız ve 1 yıl garanti vermekteyiz.