Alt kata akan su nasıl bulunur?

14 Mayıs 2024 Yazarı Mert Yapı Su Kaçak Tespit Uzmanı 0
tavandan su geliyor

Su tesisat borularında sızıntı, konusunda uzman olan çalışanlarımız anında sorununuzu çözecek ve sizleri su kaçak sorunlarından kurtaracaklardır. Üst kattan su akması var ve ne yapacağımı bilmiyorum derseniz, firmamızı hemen arayabilirsiniz ve ustalarımız adresinize ulaşana kadar ne yapmanız gerektiği konusunda sizleri bilgilendirip, yönlendireceklerdir. 7/24 hizmet anlayışıyla çalışan ekiplerimiz Ankara ve tüm semtlerine hizmet vermektedirler. Tavandaki damlacıklar sürekli görülüyorsa o zaman temiz su tesisatında kaçak vardır. Ayrıca geceleri artıp gündüzleri de azalma söz konusu ise bu durumda sorunun kesinlikle temiz su tesisatından kaynaklandığını söylenebilmektedir. Eğer sızıntılar ara ara damlıyorsa bu durumda da pis su tesisatında bir sorun bulunabileceği anlaşılmaktadır.

Alt kata akan suyu bulma adına firmamız gelişmiş teknolojilere sahip cihazlar ve ekipmanlar kullanmaktadır. Bu cihazlarla kaçağın nereden kaynaklandığı görebilmede ve özellikle kırmadan tespit edilmektedir. Su sızıntılarının esas sebebi kimi zaman sanılandan farklı bir yerde olabilmektedir. Eğer bilindik yöntemlerde su kaçağı tespiti yapmaya kalkışılırsa su kaçaklarının görüldüğü yerden itibaren başlayarak her yer kırılmak zorundadır. Üt kattaki komşunuz da böyle bir sonuçla karşı karşıla kalmaktan çekindiği için sorunun tespit edilmesini erteliyor olabilir diye düşünmekteyiz. Oysa cihazla kırmadan tespiti yapılabilmektedir. Sorun eğer üst kattaki komşunuzdan kaynaklanmıyorsa cihaz bunu da kolaylıkla tespit edebilmektedir.Alt kata su kaçması gibi bir durumla karşılaştığınızda komşuluk ilişkilerinizi olumsuz etkileyen bazı durumlarda olabilmektedir. Bu durumu incelerken öncelikli yapılması gereken işlemler vardır. Alt kata su akıyor olması sorunun kesinlikle sizin dairenizden olduğu anlamına gelmez. Kırmadan su kaçağı bulmak için ilk olarak yapılması gereken şey tespit yapmaktır. Su kaçağı bulma işleminde ilk önce kaçağın tesisatın hangi bölümünde olduğu bulunmalıdır. Su kaçağı temiz su tesisatınızda, pis su tesisatınızda veya kalorifer tesisatında olabilir. Alt kata su akıyor olması tesisatınız bir sorunu olmaya da bilir. Banyonuzdaki fayans derzlerinde oluşmuş olan ve alt kata su sızması gibi problemleri de giderebilmekteyiz.

Alt kata sızan suyu bulan servis olarak su kaçağının tesisatın hangi bölümünden olduğunu tespit etmek bizim uzmanlık alanlarımızdan olup nerde olursanız olun Ankara içerisine hizmetimiz bulunmaktadır. Su sızıntısı şekli, akan suyun rengi, kokusu, akış hızı gibi gözlemlenmesi gereken faktörler vardır. 

Alt kata akan suyu bulma demek su kaçağının sizin dairenizden mi yoksa komşunuzun dairesinden mi kaynaklandığını çözmektir. Su kendisine bulduğu en kolay yerden ilerler ve en zayıf noktadan kendisini atar. Alt daireye su akması nedeni üst katınız veya üst katlarınızdan birinde meydana gelmiş olan bir su kaçağından olabilir.